İhlalli Geçiş Borç Sorgulama


CAPTCHA code
Doğrulama kodu büyük ve küçük harfe duyarlıdır

Yasa gereği, araç sahibine ait TC Kimlik Numarası veya Vergi Numarası ihlalli geçişten ancak 15 gün sonra (cezalı döneme girildiğinde) temin edilebilmektedir. Bu nedenle, TC Kimlik Numarası veya Vergi Numarası ile yapılan sorgularda sadece 15 günü geçmiş ve ceza tahakkuk etmiş borçlar görülebilir. Cezasız dönemdeki (ihlalli geçişi izleyen 15 gün içinde) borçları görmek için ayrıca Plaka veya İGB Numarası ile sorgulama yapmak gerekmektedir.

Borç kayıtları birkaç günlük bir inceleme sonrasında Ziraat Bankası, Finansbank ve internet sitemize kaydedilmektedir. Bu nedenle geçişi takip eden 15 gün içerisinde muhtelif günlerde öncelikle internet sitemizden sorgulamaya devam etmenizi öneririz.

Borç kaydına ilişkin ödemeler T.C. Ziraat Bankası A.Ş. veya QNB Finansbank A.Ş. şubeleri ile bu bankaların internet bankacılığı sistemlerinden ya da igs.otoyolas.com.tr internet adresinden ihlalli geçiş sorgusu sonrasında “ödeme yap” seçeneği ile yapılabilir. Aracınıza kayıtlı eski veya geçiş tarihini izleyen 15 gün içinde açılmış yeni OGS/HGS etiket hesabının bulunması halinde, cezasız dönem içerisinde geçiş ücreti, bu hesapların herhangi birinden otomatik olarak tahsil edilmeye çalışılacaktır. Ancak, otomatik tahsilatın yapılamaması araç sahibinin ödemeye ilişkin sorumluluğunu ortadan kaldırmayacağı gibi, böyle bir durumda Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.'ye herhangi bir sorumluluk da atfedilemez.

Ziraat Bankası veya Finansbank şubelerinde “Gebze-İzmir Otoyolu” veya “Otoyol A.Ş” hesabı dışında başka banka veya başka hesaba yapılan ödemeler geçersizdir.