İhlalli Geçiş Borç Sorgulama


CAPTCHA code
Doğrulama kodu büyük ve küçük harfe duyarlıdır

Yasa gereği, araç sahibine ait TC Kimlik Numarası veya Vergi Numarası ihlalli geçişten ancak 15 gün sonra (cezalı döneme girildiğinde) temin edilebilmektedir. Bu nedenle, TC Kimlik Numarası veya Vergi Numarası ile yapılan sorgularda sadece 15 günü geçmiş ve ceza tahakkuk etmiş borçlar görülebilir. Cezasız dönemdeki (ihlalli geçişi izleyen 15 gün içinde) borçları görmek için ayrıca Plaka veya İGB Numarası ile sorgulama yapmak gerekmektedir.

Borç kayıtları birkaç günlük bir inceleme sonrasında Ziraat Bankası, Finansbank ve internet sitemize kaydedilmektedir. Bu nedenle geçişi takip eden 15 gün içerisinde muhtelif günlerde öncelikle internet sitemizden sorgulamaya devam etmenizi öneririz.

OGS/HGS hesabınızda yeterli para olsa bile geçiş sonrasında hesaptan otomatik borç tahsilatı yapılmamaktadır. İhlalli geçiş ücretini ve cezaları mutlaka Ziraat Bankası veya Finansbank şubelerine ödeyiniz.

Ziraat Bankası veya Finansbank şubelerinde “Gebze-İzmir Otoyolu” veya “Otoyol A.Ş” hesabı dışında başka banka veya başka hesaba yapılan ödemeler geçersizdir.